Vasaros rašymo iššūkis

Kokia vasara be rašymo iššūkio? 😊

Šį kartą metu pirštinę pačiai sau ir imuosi naujo žanro – dienoraščio. Taip, sutinku, man pačiai skamba keistai. Tačiau iššūkiai visada yra galimybė išbandyti kažką naujo. Būtent tokio iššūkio metu išdrįsau imtis istorinio meilės romano žanro, pradėjau rašyti tamsų meilės romaną „Raganos medžioklė“ ir parašiau kalėdinį romaną iš dviejų veikėjų perspektyvos „Meilė devyniaragė“. Rašymo eksperimentų man smagiausia imtis keliant po mažą gabaliuką savo puslapyje lavisaspell.lt

Žinau, kad kai kurie jūsų dabar negali patikėti savo akimis ir pasipiktinę šaukia: „Koks dar dienoraštis?! Kur „Airilė, vėjų ragana“? Kur istorija apie merginą, kurią norėjo sudeginti?“ Atsakau – Airilė yra baigiama rašyti ir rudenį/žiemą keliaus į spaustuvę. Margaretė kol kas stipriose Koveno rankose ir, kiek žinau, dairosi kaip iš jų pasprukti 😊 Šie du tikrai sulauks savo eilės. Todėl ir nesiimu rašyti naujos istorijos, rašymo iššūkis bus tik žaidimas ir malonumas be įsipareigojimų, išskyrus vieną – rašyti kasdien.

Dienoraštis puslapyje lavisaspell.lt  bus ne apie mane. Sakykim, kažkur paralelinėje visatoje gyvena ragana, vardu Lavisa (visi sutapimai su realiais asmenimis yra atsitiktiniai 😊). Žinot tą teoriją, kad egzistuoja paralelinės realybės, kuriose mes priimame skirtingus sprendimus. Štai vienoje iš tų visatų aš dar tebedirbu mokytoja, šioje rašau knygas, o dar trečioje galbūt esu tikrų tikriausia ragana ir visa ta visata yra kupina magijos, nors visa kita labai panašu į šį pasaulį.

Štai ta ragana ir rašys dienoraštį apie savo raganišką kasdienybę. Mintis apie tai kilo per susitikimus su skaitytojais, kurie klausia, kur galėtų pasiskaityti daugiau mano minčių, ne tik romanų. Prisipažįstu, kad rašysiu visiškai sau, meilės istorijų, tokių, kaip esu įpratusi rašyti, greičiausiai nebus (nors niekada negali žinoti, kur fantazija nuves 😉), o tekstus kelsiu į viešą erdvę tik todėl, kad likusi viena su savimi aš baisiai nedisciplinuota.

Taigi, Raganos Lavisos dienoraštis, pavadinimu Grimuaras, pasirodys nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 31 dienos. Grimuaras, nes taip vadinamos senovinės knygos apie magiją, magijos vadovėliai. Man patinka tai, kad šis žodis yra kildinamas iš žodžio „gramatika“. Senovėje, kai didžiuma liaudies buvo neraštinga, pasaulietinės, mokslinės knygos atrodė įtartinos, magiškos, o universitetų mokytiniai – eretikai ir burtininkai. Aš nesiruošiu rašyti nei magijos vadovėlio, nei mokslinės knygos, tačiau galbūt šis rašymo nuotykis leis  pasidalinti tuo, ką sužinojau beveik dešimt metų rašydama apie raganas, kokie keisti ir smagūs nutikimai per tą laiką įvyko ir vis dar vyksta.

Geriau pagalvojus, tai net ne iššūkis, o visas maratonas, truksiantis tris mėnesius. Imuosi jo su daugybe slaptų tikslų, kuriais pasidalinsiu vasaros pabaigoje. Tikiuosi, kad kvapo nepritrūks 😊

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Rekomenduoju paskaityti

Verified by MonsterInsights