33 diena

Brangus Grimuarai!

 

Šiandien buvau kaimelyje, pavadinimu Ragana. Anksčiau keletą kartų važiavau pro šalį, matydavau rodyklę ir buvo labai smalsu. Pasiguglinau ir radau tv3.lt portale straipsnį, kad būtent tik šiame kaimelyje Latvijoje yra įteisinta raganystė. Kad žmonės sugalvojo pritraukti turistų ir išpuošė kaimelį raganiška atributika, apkaišė šluotomis, pastatė raganiškų namelių. Tame straipsnyje buvo ir kelių kunigų nuomonė, kad tokios vilionės yra pavojingos ir kvailos.

Taigi, pats supranti, man buvo be galo smalsu. Net planavau kada nors specialiai atvažiuoti iš Lietuvos, kad pasimėgaučiau raganiška atmosfera.

Šiandien vėl važiavom pro šalį. Šeima, žinodami mano norus, be didesnių spyriojimųsi sutiko užsukti apžiūrėti keisto miestuko.

Legenda sako, kad kadaise čia buvusi smuklė, kurios savininkė buvo tokia graži moteris, kad vyrai čia pragerdavo visus pinigus. Ar tai jos vardas buvęs Ragana, ar ją dėl poveikio vyrams taip praminė.

Taigi, važiavom po tą kaimelį iš vienos pusės, iš kitos. Nedidelė gyvenvietė, namų nedaug, dauguma jų gan modernūs. Anei šluotų, anei kitokios atributikos nematėm. Tada paklausiau pro šalį ant dviračio važiuojančios moters su ausinukais ausyse, ar yra pas juos kaimelyje kas nors, susiję su raganom? Ji perklausė, ką turiu galvoje. Atsakiau, kad ieškau simbolikos ar atributikos. Išlikusi tik legenda, su šypsena atsakė šviesiaplaukė. Na, dar už vaistinės yra nedidelis kalnelis, ant jo parkas, o jame šis tas raganiško.

Vis dar galvoju, jei būčiau užklaususi tikros raganos, gal ir būtų nusiuntusi pas kokią burti mėgstančią kaimynę.

Taigi, nuėjome prie to kalnelio. Tikra tiesa, raganiškos atributikos čia minimaliai – senas ištrūnijęs medžio kamienas, paverstas stilinga nuoroda, kad tai Raganų takas. Geležinė raganėlė prie to tako, kurią šiek tiek pašnekinau. Didžiulė geležinė smaila kepurė tolėliau ant medžio kamieno. Ir ant pačios viršūnės raganiškas katilas.

Turiu pasakyti, kad kaimelis Ragana mane truputį nuvylė. Gal jie pasidavė spaudimui nuimti visą atributiką? O gal taip gerai slepia savo reikalus, kad užklydėliams taip lengvai neišsiduoda?

Bet kuriuo atveju, džiaugiuosi, kad ten apsilankiau.

 

Tavo Lavisa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Rekomenduoju paskaityti

Verified by MonsterInsights